Лікування залежності від аптечних наркотиків

1. Аптечні наркотики. Чим вони небезпечні?
2. Що саме купують «аптечні наркомани»?
3. Потяг до аптечних наркотиків. Як його лікувати?

Аптечні наркотики. Чим вони небезпечні?

Останнім часом, навіть люди, які не вживають наркотики, часто стають жертвами так званої аптечної наркоманії. У зв’язку з тим, що, займаючись самолікуванням і слухаючи поради друзів і знайомих замість того, щоб проконсультуватися з лікарем, хворі приймають різні сильнодіючі ліки в небезпечних дозах і потрапляють в залежність від цих речовин. Більшість аптечних наркотиків відпускаються без рецептів. Досить часто рецептурні препарати також можна купити без відповідних дозвільних документів. Так, через недбалість фармацевтів, аптечними наркоманами часто стають неповнолітні діти і люди похилого віку.

Як і у випадку з наркотиками, неконтрольований або затяжний прийом ліків (заспокійливих, снодійних, знеболюючих, деяких серцевих і навіть астматичних чи антигістамінних препаратів) призводить до появи ломки та інших неприємних наслідків.

Наркомани не тільки регулярно використовують аптечні препарати для полегшення своїх станів при синдромі відміни, а й досить часто приймають їх як основний вид наркотику, значно перевищуючи дози, рекомендовані в анотації. Крім того, багато з ліків використовуються для приготування наркотиків.

З огляду на наслідки, «аптечна» наркоманія не менш руйнівна, ніж інші її види. Ліки, як і синтетичні наркотики, дуже довго не виводяться з організму і завдають непоправної шкоди здоров’ю. Необхідно ставитися до такої проблеми максимально серйозно і якомога швидше звернутися за допомогою до фахівців, щоб отримати медичну допомогу та пройти курс психологічної реабілітації.

Так само як і наркотики, аптечні препарати при передозуванні приводять до анафілактичного шоку, епілептичних судом, коми та смерті. Є постійний ризик перевищити дозу, і кожен прийом може стати останнім.

Для запобігання незворотним наслідкам і збереження життя аптечного наркомана, потрібно зробити все для того, щоб він почав психологічну реабілітацію в профільному закладі, такому як Реабілітаційний центр «Еволюція». Фахівці Центру мають у своєму розпорядженні всі необхідні методики, які розраховані на відновлення життєво важливих функцій, соціальних навичок і навичок одужання наркозалежних.

Найпоширенішими аптечними наркотиками є кодеїномісткі препарати, а також транквілізатори, снодійні і знеболюючі. Деякі з них мають відпускатися за рецептами, але багато з них продаються вільно.

Ось перелік найпоширеніших препаратів, які є аптечними наркотиками:

• Заспокійливі, транквілізатори, засоби для боротьби з безсонням – Барбовал, Лірика, Сонат, Діазепам;
• Знеболюючі – Пенталгін, Тетралгін, Трамадол, Нурофен плюс;
• кодеїномісткі (як правило, ліки, що зупиняють кашель) – Глікодін, Коделак, Терпінкод, Коттерпін, Кодесан
• Засоби для позбавлення від зайвої ваги, дія яких порівнянна з ефектом від амфетамінів – Мередіа, Редуксин;
• Краплі для очей – Тропікамід;
• Препарати, що містять Ефедрин, з яких кустарним способом виробляють сильні наркотики;
• Психоделіки – Фенибут, Нообут, Паркопан та інші.

Найнебезпечнішими з усіх аптечних психотропів вважаються ті, які є основою для дезоморфіну. Це – засіб, який коштує дешевше, ніж героїн, і отруює організм практично моментально. Максимальний термін вживання цього препарату – рік! Внаслідок його прийому тканини організму починають зсередини і при відміні летальний результат практично гарантований!

Потяг до аптечних наркотиків. Як лікувати?

При проявах залежності від аптечних препаратів, необхідно невідкладно звернутися до фахівців. В РЦ «Еволюція» надають комплексну професійну допомогу в лікуванні аптечної наркоманії. Враховуючи стійко сформовану «таблетоманію», що передбачає обмежене застосування лікарських засобів, ми успішно працюємо з цим видом залежності і розробили свою унікальну ефективну методику, яка дає відмінні результати.
Посилання на програму реабілітациї

Докладніше про види популярних наркотиків – Наркотичні речовини

Основні етапи лікування наркозалежності

Реабілітаційний центр «Еволюція»

Ми пропонуємо широкий спектр високоякісних реабілітаційних заходів.

«Що б не сталося вчора, пам’ятай – сьогодні перший день твого нового життя»

Чому обирають нас для лікування від наркоманії

Звертайтесь до Реабілітаційного Центру «Еволюція» у Києві!

Не можна почати життя спочатку, але його можна продовжити по іншому!

Дякую за повідомлення. Його надіслано.
Під час спроби надіслати повідомлення сталася помилка. Будь-ласка спробуйте пізніше.

Ми завжди на зв’язку для Вас, зателефонуй для отримання консультації