Про хворобу наркоманію

Слово «наркоманія» походить від давньогрецького слова «narke» – заціпеніння, сон, оніміння; «mania» – безумство, потяг, божевілля, хвороблива пристрасть. Іншими словами, наркоманія – це «добровільне божевілля».

Наркоманія – це смертельне, хронічне, рецидивуюче, прогресуюче захворювання, що характеризується зловживанням наркотичних речовин і хворобливою пристрастю до них. В результаті, формується стійка психологічна та фізична залежність від наркотичних речовин з розвитком синдрому відміни (абстиненції) у разі припинення їх прийому. При цьому захворюванні виникає стан, що впліває на психіку і поведінку наркомана.

На превеликий жаль, наркоманія – абсолютно асоціальна хвороба. Це призводить до того, що мало хто з людей, які починають приймати наркотики, афішують це. Відповідно, вони обмежують себе у доступі до первинної допомоги та профілактики. Суспільство агресивно реагує на людей, які приймають наркотики, і ставиться до них як до нелюдів, монстрів, які готові будь-якої миті вбити за дозу. Це повна нісенітниця, тому що асоціальність цієї хвороби тримає залежних від наркотиків людей в постійному страху, який вони щодня долають, щоб змінити свій хворобливий стан.

Основні етапи лікування наркозалежності

Реабілітаційний центр «Еволюція»

Ми пропонуємо широкий спектр високоякісних реабілітаційних заходів.

«Що б не сталося вчора, пам’ятай – сьогодні перший день твого нового життя»

Поширені запитання про наркоманію / наркозалежних

Зовнішній вигляд:
• блиск в очах
• надто звужені або розширені зениці
• бліда шкіра
• сліди від уколів
• вени стають тонкими та синюшними
• надто довго загоюються рани

Поведінка
• людина стає роздратованою та неконтактною, ізолюється від близьких
• ховає нові інтереси та друзів від сім’ї
• замовкає при спілкуванні по телефону, якщо в кімнату входять інші
• п’є багато рідини
• їсть багато солодкого
• не рідко не має апетиту
• з дому зникають цінні речі

Будь-який тиск буде викликати протидію, і навіть якщо шляхом жорсткого пресингу Вам вдасться змусити наркомана прийняти рішення лікуватися, то малоймовірно, що процес лікування буде ефективним.

Проте, Вам необхідно перестати вирішувати проблеми, створені наркоманом в процесі вживання – сплачувати борги, викуповувати з ломбардів закладені ним речі, писати довідки до навчальних закладів або на місце роботи і всіляко приховувати від оточуючих причини його неадекватної поведінки. Ви, навіть, можете перестати піклуватися про його побутові потреби, такі як харчування, одяг і зовнішній вигляд, щоб дати йому можливість зіткнутися з реальністю та наслідками вживання. Водночас Ви можете пропонувати йому допомогу в лікуванні та реабілітації.

Також, використовуючи «критичні» ситуації, створені ним в результаті вживання (проблеми з правоохоронними органами, кредити, абстиненція, передозування, і т. п.), а вони у Вас будуть, можна ставити жорсткі умови, даючи йому можливість самому зробити вибір.
З даного питання доцільніше проконсультуватися з фахівцем, і разом підібрати оптимальну модель поведінки у Вашій конкретній ситуації.

Для хімічно залежної людини будь-які речовини, приготовлені в спеціальних лабораторіях або ті, які ростуть в дикій природі, є «важкими». Між ними немає різниці за ступенем впливу на мозок, кістки або життя – руйнування неминуче. Аптечні препарати використовуються хімічно залежними людьми з тією ж метою, що і наркотики, для досягнення певного стану. І деколи навіть з більшою шкодою для здоров’я. Їх доступність, легальність і невелика вартість створює ілюзію безпечного вживання («я не наркоман – це ліки», «це не наркотики – їх продають в аптеці»), що, в свою чергу, дозволяє приймати їх в необмеженій кількості і часто призводить до незворотних наслідків.

Докладніше про види популярних наркотиків – Наркотичні речовини

Чому обирають нас для лікування від наркоманії

Звертайтесь до Реабілітаційного Центру «Еволюція» у Києві!

Не можна почати життя спочатку, але його можна продовжити по іншому!

Дякую за повідомлення. Його надіслано.
Під час спроби надіслати повідомлення сталася помилка. Будь-ласка спробуйте пізніше.

Ми завжди на зв’язку для Вас, зателефонуй для отримання консультації